تبلیغات
توایلایت|هری پاتر|دارن شان - آینده ی رابرت پتینسون
دوشنبه 2 شهریور 1388  06:54 ب.ظ
نوع مطلب: (اخبار ،توایلایت ،عکس ،) توسط: daniyal ghamari

The Improper مقاله ی جدیدی درباره ی آینده ی رابرت پتینسون منتشر کرده که می توانید ترجمه آن را در آدامه مطلب بخوانید...........منبع:طرفداران گرگ و میش

رابرت پتینسون با به تصویر کشیدن ادوارد کالن در فیلم توآیلایت، قلب طرفداران بی شماری را تسخیر کرد.

چهره ی جذاب و هولناک راب در فیلمی که درمورد عشق جاویدان و پر از دلهره ی یک نوجونان بود، خاطره ی دو تن از بت های نوجانان را در نسل های قبل در ذهن ما تداعی می کند- جیمز دین و مارلون براندو- که هر دو در در فیلم های مشابهی نقش آفرینی کردند.

هر نسلی که می گذرد، بازیگری پا به این عرصه می گذارد که ابتکاراتش در ذهن همدوره های او به جای می ماند. براندو و دین از همان دسته بازیگران دهه ی پنجاه بودند.

راب با توآیلایت همان موفقیتی را کسب کرده که براندو و دین را تبدیل پدیده هایی کرد که دنیا را به تسخیر خود درآوردند. چه چیزی آنها را شبیه به هم و چه چیز آنها را از هم متمایز می کند؟

دین، شهرت خود را برای "
East of Eden" ، فیلمی که بر اساس رمانی از Nobel Laureate John Steinbeck ساخته شد، کسب کرد.او در این فیلم نقش پسر رنج کشیده ی یک کشاورز را بازی کرد.

اجرای دین در آن فیلم، نقش وی به عنوان جیم استرک در فیلم شورش بدون دلیل، که از بسیاری جهات با توآیلایت برابری می کند، تحت تاثیر خود قرار داد.کاراکترهایی که دین و پتینسون به تصویر کشیدند، هر دو دلهره آور بودند، هر دو گرفتاری های غیر قابل درک داشتند و هر دو بنا بر دلایل مختلف سعی داشتند خود را پیدا کنند.

در شورش بدون دلیل که در 1955 روی پرده ی سینماها رفت، جیم، کاراکتر 17 ساله ی دین تازه به شهری نقل مکان کرده است. او تندخو و با همه بیگانه است و مانند ادوارد کالن در دبیرستان با دانش آموزان دیگر فرق دارد.

جیم با جودی، که نقش او را ناتالی وود ایفا می کند، قصد دارد به شهرتی جهانی برسد آشنا می شود. ناتالی، کریستینِ دین بود.

این فیلم در مورد از بین رفتن ارزش های اخلاقی در بین جوانان آمریکایی و تاثیر خانواده های آنان بود. و همینطور متفاوت بودن و فشاری که برای همرنگ شدن با دیگران روی جیم است را نشان می دهد- دو موضوعی که در توآیلایت هم وجود دارد.

جیم با گردن کلفت های مدرسه رو به رو می شود، مانند ادوارد کالن که با خون آشام های وحشی ای که جان بلا را به خطر انداخته اند می جنگد.

در سال 1953، براندو در “
The Wild One” که درباره ی سردسته ی یک باند موتورسیکلت در شهری کوچک بود به نقش آفرینی پرداخت.

براندو تبدبل به نماد نوجوانان طغیانگر شد و روی موتورسیکلت
Triumph Thunderbird 6T خود، رو به دوربین ژست گرفت. آزادی طلبی، یاغیگری با موتورسیکلت، کاپشن های چرمی و شلوارهای جین آبی رنگ، تا ابد به یاد طرفداران او خواهد ماند.

بر حسب تصادف نیکولاس ری هر دو فیلم “
The Wild One” و “Rebel Without a Cause” را کارگردانی کرده است.

دین و براندو، هردو به سمبول هات ترین بازیگران نسل جوان تبدیل شدند. براندو در فیلم های کلاسیک بی شماری از جمله “
A Streetcar Named Desire” و “On the Waterfront” به کارگردانی الیزا کزن در اوایل دهه ی پنجاه نقش آفرینی کرد.

راب حالا در اول کار خود قرار دارد و اینکه کارنامه ی کاری او به کجا می رود باعث شگفتی همگان است. ولی آنچه مسلم است اینکه او مایه ی یک ستاره بزرگ شدن را در خود دارد.

براندو فیلم هایی همچون “
The Godfather” و“Apocalypse Now” را در کارنامه ی درخشان و طولانی کاری خود ثبت کرده است.

زمانی که شورش بدون دلیل اکران شد، دین طی تصادفی با پورشه ی جدید خود چشم از جهان فرو بسته بود. او همیشه به عنوان سمبول نوجوانان باقی ماند.

امیدواریم که دوره ی زندگی راب بیشتر شبیه براندو باشد تا دین.


شما چه فکر می کنید؟

راب جیمز دین نسل خودمی باشد یا براندو؟ یا شخصی دیگر؟


عکس:(روی عکس کلیک کنید)
                                             این تصویر کوچک شده است برای دیدن اندازه ی واقعی تصویر روی آن کلیک کنید


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 2 شهریور 1388